Recenzja PL: To, co najważniejsze, Hart’s Boardwalk #1 – Samantha Young

0
112
views

Tytuł: To, co najważniejsze
Tytuł oryginalny: The One Real Thing
Autor: Samantha Young
Seria: Hart”s Boardwalk (tom 1)
Data wydania: 12 stycznia 2017
Wydawnictwo: Burda Książki
Ocena: 4/5 gwiazdek
Gatunek: Romans

Książka “To, co najważniejsze” była moją pierwszą książką przeczytaną po polsku od dłuższego czasu. Wybrałam właśnie tą, ponieważ Samantha Young i jej pierwsza seria On Dublin Street była jedną z lepszych jakie czytałam kilka lat temu. Chociaż nowa seria nie dorównuje jej, to zdecydowałam się na całkiem pozytywną ocenę, gdyż nie mogę przejść obok tego, jak bardzo zauroczyło mnie miasto Hartwell i jego mieszkańcami.

O fabule: Doktor Jessica Huntington pracuje w więzieniu dla kobiet. Jest samotna, przepracowana i nie ma rodziny. Pewnego dnia znajduje listy w książce z biblioteki więziennej, a ich treść dotyka ją tak bardzo, że postanawia przekazać je niedoszłemu odbiorcy. W ten sposób trafia do Hartwell, gdzie poznaje przystojnego barmana, Coopera Lawsona.

Cooper jest po rozwodzie i unika związków oraz zobowiązań. Pani doktor jednak ma coś w sobie, co nie pozwala mu o niej zapomnieć i zrezygnować z okazji na być może prawdziwą miłość. Pytanie, czy uda mu się ją przekonać, czy być może ucieknie ona do swojego pustego życia w wielkim mieście.

Przemyślenia: Fabuła książki rozpoczyna się dość powoli, jednak tajemnica, którą kryją listy, to coś co bardzo szybko przyciąga Twoją uwagę na dłużej. Życie bohaterki, jej praca i tajemnicze listy to jednak tylko początek. Potem trafiamy do uroczego miasteczka, gdzie poznajemy głównego bohatera i łatwymi do polubienia postaciami drugoplanowymi. Wszystko to razem stworzyło piękne tło dla dobrze rozwiniętej i wspaniałej historii miłosnej.

To co dla mnie ważne w takim “zwykłym” romansie jest to coś, co dotyka mnie osobiście. Ta książka ma to coś, co odzwierciedla moje własne uczucia i pozwala mi się w pewien sposób identyfikować z bohaterami. Szczęście? Przypadek? Może, aczkolwiek przeczytałam już kilka książek tej autorki i udało jej się dotknąć mnie nie raz. Więc może Samantha Young ma po prostu talent do tworzenia prawdziwych bohaterów.

Książkę poleciłabym dla tych, którzy szukają emocji. “To, co najważniejsze” to naprawdę emocjonalna opowieść o znalezieniu tego, co najważniejsze w naszym życiu. Ale i bardzo gorące i cudownie napisane sceny zadowolą także fanów bardziej gorących romansów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.