Recenzja PL: Zranieni i Zranieni 2 – H.M. Ward

0
104
views

 

Tytuł: Zranieni i Zranieni 2
Tytuł oryginalny: Damaged
Autor: H.M. Ward
Seria: Damaged (tom 1 + tom 2)
Data wydania: tom1: 11 kwietnia 2017, tom2: wrzesień 2017
Wydawnictwo: Editio
Ocena: 3/5 gwiazdek
Gatunek: Romans

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ ma wasz nastrój lub nastawienie na odbiór książki? Otóż ja zgadzając się na zrecenzowanie dwóch tomów Zranieni od wydawnictwa Editio byłam przekonana, że nie czytałam tej serii. Dopiero po jej otrzymaniu zorientowałam się, że nie tylko czytałam ją w oryginale, ale i bardzo słabo oceniłam. Jak to się mówi – mleko się rozlało. Żeby być szczerym i właściwie ocenić książkę, skoro już była w moim posiadaniu zdecydowałam się przeczytać ją jeszcze raz. Chyba nikt nie lubi sytuacji, kiedy zgadza się na tego typu wymianę, a potem musi coś skrytykować. Nie chciałam też oszukiwać czytelników, którzy przeczytają moją recenzję.

Z duszą na ramieniu więc rozpoczęłam ponowne czytanie tej serii, i co się okazało? Szczególnie pierwszy tom był dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ nie mam pojęcia dlaczego kiedyś tak bardzo mi się nie podobała. Być może miałam zły dzień lub wcześniej przeczytałam inną niesamowitą historie, która sprawiła, że każda następna nie była tak dobra. Zdarza się, a przecież Zranieni to naprawdę w porządku historia.

Bohaterzy, Sidney i Peter mają skomplikowaną przeszłość. Jak tytuł wskazuje oboje mają za sobą trudne przejścia i zostali w jakiś sposób zranieni. Poznają się przypadkiem podczas zabawnej omyłkowej sytuacji w restauracji. Aby potem ponownie spotkać się na sali wykładowczej jako profesor i studentka. Przez sytuację, w której się znaleźli ich związek nie jest możliwy. Jednak co zrobić, gdy już pojawiły się uczucia? Raczej ciężko odrzucić czy też o nich tak po prostu zapomnieć, i chociaż Ci dwoje naprawdę się starali, to jest silniejsze od nich. Co teraz, kiedy ich miłość jest całkowicie zabroniona? Gdyby chodziło tylko o znalezienie sposobu na zabronioną miłość między profesorem, a uczennicą to pewnie za wiele w książce by się nie działo. Oboje są dorosłymi, pełnoletnimi bohaterami z takiej sytuacji zawsze jest wyjście. Jednak tu wracamy do ukrywanej przez bohaterów przeszłości, która jest i bolesna i zaskakująca. Dopiero to będzie prawdziwym wyzwaniem dla ich związku.

Książka będzie dobra dla osób, którzy dopiero odkrywają ten gatunek. Jest to romans, ale wcale nie znajdziecie tu długich opisów scen miłosnych,  wręcz jest tego mało. Większość fabuły skupia się na historii i poplątanej przeszłości Sidney i Petera. Można się pośmiać z niektórych sytuacji, nasza bohaterka ma kilka naprawdę nieprzewidywalnych problemów np.: z wirówkami. To w połączeniu z trudnymi aspektami tej książki, bardzo dobrze rozluźnia atmosferę.

Skąd ocena 3? Drugi tom trochę się ciągnął stąd też obniżyłam moją ocenę. Nigdy jednak nie zniechęcajcie się jedną recenzją. Zawsze warto przeczytać opis książki i jeśli Was zainteresuje, to bez względu na to, czy to ta, czy inna pozycja, i nie ważne ile osób ją wcześniej wychwalało lub skrytykowało, książka za pewne będzie się Wam podobać.

Tak, więc jeśli masz ochotę na zabronioną miłość między nauczycielem, a studentką z zaskakującymi zwrotami akcji i zabawnymi sytuacjami to jak bardziej polecam przeczytanie Zranionych.


Gdzie kupić?

EmpikTaniaKsiążkaZnakOnePress


Za książki dziękuje wydawnictwu Editio.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.