Recenzja: Ciemna strona. Mud Vein. – Tarryn Fisher

0
55
views

 

Tytuł:  Ciemna Strona.  Mud Vein.
Autor: Tarryn Fisher
Data wydania: 8 listopada 2017
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ocena: 4.5 gwiazdek
Gatunek: Thriller psychologiczny

“Ciemna strona” Tarryn Fisher to na pewno nie jest standardowa książka po jaką zazwyczaj sięgam, ale tak dużo dobrego słyszałam o Tarryn Fisher, że musiałam ją przeczytać.  Chociaż czytając ją miałam wzloty i upadki, nie byłam pewna czy lubię to, czy mnie to trochę przeraża, moje reakcje były bardzo skrajne, to na końcu miałam uśmiech na twarzy, mimo, że ciężko się przy tej książce uśmiechać.

Popularna pisarka Senna Richards zostaje uwięziona w obcym domu na pustkowiu z mężczyzną z jej przeszłości. Oni nie wiedzą dlaczego się tam znaleźli, nie są wstanie także się stamtąd wydostać. Aby to zrobić muszą zajrzeć w głąb siebie, odważyć się zajrzeć w najmroczniejsze zakamarki swojej przeszłości, która opisywana jest w bolesnych szczegółach.

Senna nigdy nie miała łatwego życia,  nie pomagała także sobie, odpychając tych, którym na niej zależało. Jak sobie poradzi w sytuacji, gdy musi wybrać czy umrzeć z głodu czy spróbować wydostać się z mrocznego domu. Czy w końcu upora się ze swoimi demonami?

Mud Vein  to książka, którą czytasz i wciągasz się w jej fabułę, jednak kompletnie nie rozumiesz dlaczego.  Jej akcja toczy się powoli, praktycznie w jednym miejscu, jednak brniesz do końca, zaciekawiony, aby rozwiązać zagadkę.  Zagadkę porwania i uwięzienia na całkowitym pustkowiu dwójki, kiedyś bliskich sobie ludzi.

Mroczny psychologiczny thriller Tarryn Fisher był zaskakujący i intrygujący. To książka, która zmusza Cię do myślenia o rzeczach, o których wcale nie chcesz myśleć.  Czasami dotykała mnie zbyt mocno, a czasami nudziła do reszty.  Na końcu okazała się genialną podróżą w głąb siebie.  Nie jest to ani ładna, ani przyjemna książka. Jednak ma w sobie coś uzależniającego.

To na pewno nie jest kolejny kipiący seksem erotyk, i jeśli tak sądzisz, bo powiedzmy sobie szczerze, zazwyczaj tego typu recenzje książek u mnie znajdziesz, to porzuć wszelkie oczekiwania.

Mam wrażenie, że moja recenzja jest tak pokręcona, jak ta książka. Dlatego być może lepiej nie będę już bardziej tego tłumaczyć. Żeby się przekonać, o co te całe zamieszanie, zachęcam do przeczytania.


Gdzie można kupić?

• Empik • TaniaKsiążka • Inbook •

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.