Recenzja PL: Prosty układ – K.A. Figaro

0
67
views

Tytuł: Prosty układ
Autor: K.A. Figaro
Data wydania:  3 kwietnia 2019
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Gatunek:  Romans

Jestem ostatnią osobą, która będzie zniechęcać Cię do przeczytania jakiejkolwiek książki. Uważam, że każdy powinien czytać to, co sprawia mu przyjemność, a ocenianie czyjegoś wyboru, nie jest do końca w porządku. Dlatego długo wstrzymywałam się z publikacją tej recenzji.

Premiera książki “Prosty układ” odbyła się 3 kwietnia i nie chciałam nikogo zniechęcać do jej przeczytania. Jeśli opis przyciągnął Waszą uwagę i chcieliście ją przeczytać, to bez względu na czyjąś opinie, powinniście to zrobić. Jednak nie w porządku byłoby także polecanie książki, którą nawet samemu nie udało się skończyć.

Największą przeszkodą w czytaniu “Prostego układu” nie jest sama historia, a styl w jakim została napisana. Brzmi ona niczym kiepskie tłumaczenie, a przecież to polska autorka, która pisze pod pseudonimem. Mnóstwo zbędnych dialogów, które nic nie wnoszą w historię, przesadna ilość zdrobnień i używanie nadmiernej ilości potocznych słów, to rzeczy które najbardziej mnie irytowały.

Wielka szkoda, ponieważ naprawdę chciałam lubić tę historię. Kibicuje polskim autorom i wcale nie cieszy mnie fakt, że piszę taką recenzję. Nie mam zamiaru jednak się zniechęcać. Z chęcią dam jeszcze szansę K.A. Figaro, jeśli pojawi się kolejna jej książka, a i Was także do tego zachęcam. Być może teraz się nie udało, ale jest zawsze szansa, że z kolejną będzie lepiej.

 Za możliwość przeczytania dziękuje portalowi czytampierwszy.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.