Recenzja PL: Pacjentka -Alex Michaelides

0
70
views

Tytuł:  Pacjentka
Autor: Alex Michaelides
Data wydania: 13 marca 2019
Wydawnictwo: W.A.B.
Ocena: 5 gwiazdek
Gatunek: Thriller psychologiczny

Kolejny thriller psychologiczny trafił w moje ręce. Od koleżanki usłyszałam, że “Pacjentka” to książka, którą koniecznie muszę przeczytać. Dlatego więc ją przeczytałam. Wnioski? To bardzo dobra książka. Dużego entuzjazmu nie widać, ale to tylko dlatego, że mimo bardzo zaskakującego zakończenia, nie porwała mnie tak do końca.

Pewnej nocy malarka Alicia Berenson w brutalny sposób zabija swojego męża Gabriela. Wtedy też całkowicie przestaje mówić, dlatego nikt poza nią nie wie, co dokładnie wydarzyło się tamtej nocy i dlaczego zabiła.

Czy oby na pewno?

Książkę bardzo dobrze i szybko się czyta. Fabuła cały czas trzyma w napięciu, narrator zwodzi nas i co chwila rzuca podejrzenia na inną osobę. Podczas tej gry jest jedna osoba, która stara się pomóc i rozwiązać tą tajemniczą zagadkę. Psychoterapeuta Theo Faber, który chce pomóc Alici. Jest przekonany, że jego terapia jej pomoże powiedzieć co wydarzyło się naprawdę tamtej nocy.

Jeśli jednak chociaż przez chwile sądzisz, że to rozgryzłeś, to marne na to szanse. Czytelnik dopiero na samym końcu zrozumie co było prawdą, a co kłamstwem.

Autorowi nie można odmówić, że jego książka ma naprawdę zaskakujące zakończenie. Choćbym pisała różne scenariusze w swojej głowie, tego po prostu się nie spodziewałam. To świadczy o bardzo dobrze skonstruowanej historii oraz dobrze zbudowanych postaciach, którym zaufałam i po raz kolejny przekonałam się, że swojego zaufania nie powinno oddawać się zbyt lekkomyślnie.

Zaletą tej powieści jest to, że może ją przeczytać dosłownie każdy, bez względu na to jaki gatunek książek lubicie, w Pacjentce na pewno znajdziecie coś dla siebie. Polecam gorąco.


Gdzie można kupić?

• Empik • TaniaKsiążka • Inbook •

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.