Recenzja PL: Z całego serca – R.S. Grey

0
48
views

Tytuł: Z całego serca
Tytuł oryginalny: With This Heart
Autor: R.S. Grey
Data wydania:  3 lipca 2019
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Ocena: 3/5 gwiazdek
Gatunek:  Romans

Uwielbiam R.S. Grey. To autorka, której wszystkie książki chciałabym mieć na swojej półce. Miałam przyjemność przeczytać już z 10 jej książek, dlatego mogę z całą pewnością stwierdzić, że są coraz lepsze. Zaznaczam to, gdyż niestety “Z całego serca” to jedna z pierwszych książek, które wydała i nie do końca przypadła mi ona do gustu.

Trochę o fabule. W książce poznacie historię Abby Mae. Dziewczyny, która jest w trakcie powrotu do zdrowia po poważnej chorobie, gdy opuszcza szpital postanawia spełnić swoje marzenie i wyrusza w podróż. Nieoczekiwanie tuż przed jej startem poznaje Becka, który chce jej towarzyszyć. Para nieznajomych rusza w podróż, podczas której odwiedzają różne miejsca i poznają się lepiej. Jak to w romansach bywa, rodzi się między nimi uczucie, jednak życie nigdy nie jest zbyt proste, a więc i na nich czeka trochę komplikacji.

“Moim hobby było chorowanie. Pasjonowałam się czekaniem. Czekaniem na znak, że mogę odejść. Na nic innego nie było miejsca.”

“Z całego serca” to ciepła i chwytająca historia. Niestety jej bohaterzy, a szczególnie główna bohaterka jest bardzo niedojrzała i dziecinna. To sprawia, że cała książka trochę taka jest – infantylna. Oczywiście można to wytłumaczyć jej historią, i tym, że nie miała okazji wiele w życiu doświadczyć. Jednak ta naiwność bardzo mi przeszkadzała podczas czytania tej historii. To właśnie to sprawiło, że książka nie podobała mi się aż tak bardzo.

Nie mniej jednak to cały czas R. S. Grey. Autorka, która jest dla mnie królową komedii romantycznych. Zabawne, ciepłe i pełne miłości – takie są jej książki. Potrafią wciągnąć prostą historią i trzymać do końca z dużym zainteresowaniem. Mimo, że to po prostu miłosne historie. To właśnieta autorka, nie raz sprawiała, że zarywałam noce i śmiałam się do łez. Mam wrażenie, że jej książki są takie jak ona sama. Wystarczy śledzić jej Instagram, żeby zauważyć jak kochana, ciepła i zabawna jest to osoba. Wiele z jej kolejnych książek ma starszych bohaterów, myślę, że właśnie dlatego potrafię się z nimi bardziej zidentyfikować, przez co czytanie ich sprawiło mi dużo więcej przyjemności.

“Serce mi waliło. Adrenalina płynęła w każdej żyle, a ja siedziałam tam, odkrywając, jak to jest żyć z całego serca.”

To o czym muszę wspomnieć to to jak pięknie wydana jest polska edycja. Wielkie brawa za to dla wydawnictwa Szósty Zmysł. Mam nadzieję, że książki tej autorki będą dalej kontynuowane, bo nic nie ucieszy mnie bardziej niż widok jej książek na mojej półce.

Polecam, jednak może trochę młodszej młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.