About me

Cześć! Mówią na mnie Jayme, ale tak naprawdę mam na imię Joanna. Dostałam ten pseudonim bardzo dawno temu w świecie online, i tak już zostało do dnia dzisiejszego.

JaymeBooks powstało w 2014 roku, to wtedy doszłam do wniosku, że rynek książek wydawanych w Polsce jest dla mnie zbyt mały. Zamarzyło mi się czytanie w języku angielskim, więc postanowiłam to zrobić. Początki były ciężkie, jednak chęć przeczytania więcej i więcej sprawiło, że to była po prostu dobra zabawa, a przy okazji świetna nauka języka angielskiego.

Dzisiaj rynek w Polsce nareszcie zaczął nadążać, z czego niezmiernie się cieszę, dlatego i ja postanowiłam wrócić do czytania w ojczystym języku.

Przede wszystkim lubię kobiecą literaturę obyczajową, czyli romanse. No cóż, moja dusza romantyczki już taka jest, że ckliwych historii nigdy jej mało. Nie stronię także od innych pozycji, których mam nadzieję pojawi się więcej na moim blogu.

Nie potrafię zdecydować, w którym języku wolę czytać. Mam zamiar połączyć recenzje po angielsku i polsku na jednym blogu. Mam nadzieje, że znajdzie to swoich odbiorców, a mi pozwoli dalej cieszyć się i dzielić z innymi swoją pasją.

Zapraszam do kontaktu. Miłego czytania!

***

Hey! They call me Jayme, but really, my name is Joanna. I got this nickname a long time ago in the online world and it has been this way to this day.

JaymeBooks was created in 2014, that’s when I came to conclusion that the market of books published in Poland is too small for me. I decided to try my hand and read in English. The beginnings were hard, but the desire to read more and more made it just fun thing to do and a way to learn.

Today, the Poland’s market has finally started to keep up, of which I am extremely pleased, so I decided to go back to reading in my native language.

First of all, I like woman’s literature, or romance. My soul is a romantic thing, and there is never enough happy ending stories for me. I also don’t shy away from other genres, which I hope will appear more on my blog.

I can’t decide in what language I prefer to read. I am going to combine reviews in English and Polish on the blog. Hope that it will find its recipients and let me continue to enjoy my passion.

Feel free to contact with me in every possible way.

Happy reading!

Say Hi!